Projekt CURIE

Datab├íze spole─Źensk├Żch v─Ťdc┼» vznikla jako v├Żsledek projektu ÔÇ×Odborn├í komunikace jako n├ístroj posilov├ín├ş spole─Źensk├ę odolnosti v postfaktick├ę dob─ŤÔÇť (CURIE), financovan├ęho Technologickou agenturou ─îesk├ę republiky (TA ─îR) prost┼Öednictv├şm programu ├ëTA.
 
V dne┼ín├şm sv─Ťt─Ť ─Źel├şme v├Żzv├ím, je┼ż vy┼żaduj├ş efektivn├ş komunikaci v─Ťdeck├ęho pozn├ín├ş ke st├ítn├şm instituc├şm a ve┼Öejnosti. Projekt CURIE vznikl s ambic├ş zodpov─Ťd─Ťt tuto pot┼Öebu a pos├şlit propojen├ş mezi akademick├Żm sv─Ťtem, politick├Żm rozhodov├ín├şm a ve┼Öejnost├ş.
 
Hlavn├şm c├şlem projektu bylo vyvinout n├ístroje pro ├║─Źinnou komunikaci v─Ťdeck├ę expert├şzy. Tyto n├ístroje byly pe─Źliv─Ť testov├íny v pilotn├şch v├Żstupech, p┼Öedev┼í├şm v analytick├Żch studi├şch t├Żkaj├şc├şch se t├ęmat relevantn├şch pro ─Źeskou zahrani─Źn├ş politiku. ├Üsp─Ť┼ín├ę nasazen├ş t─Ťchto n├ístroj┼», v─Źetn─Ť vytvo┼Öen├ş t├ęto datab├íze spole─Źensk├Żch v─Ťdc┼», m─Ťlo za c├şl p┼Öisp─Ťt k vytvo┼Öen├ş kompetentn─Ťj┼í├ş ve┼Öejn├ę politiky.
 
Projekt CURIE byl realizov├ín od 1. dubna 2021 do 31. prosince 2023 na ├Üstavu mezin├írodn├şch vztah┼», Fakult─Ť soci├íln├şch v─Ťd Univerzity Karlovy a ve spolupr├íci se spole─Źnost├ş McCANN Prague.